Aranżacje ogrodowe w stylu angielskim

Angielska aranżacja ogrodów najlepiej się sprawdza przy dużych rezydencjach, dziewiętnastowiecznych pałacach, muzeach i innych tego typu obiektach, dlatego też dość rzadko można się z nią spotkać przy zwykłych jednorodzinnych domach.

 e6c3bbba2bbd13ba175dfaf44215d09b

źródło: pinterest.com

Ogród w stylu angielskim, aby w pełni wybrzmieć potrzebuje naprawdę ogromnej przestrzeni. Podobne aranżacje ogrodów przypominają bardziej małe przydomowe parki niż zwykłe ogrody, dlatego duża przestrzeń to absolutna podstawa do tego, aby stworzyć ogród w stylu angielskim z prawdziwego zdarzenia. W alejkach często ustawiane są pojedyncze ławki co tym bardziej przypomina park. Myślę, że pierwszą czynnością jest wygospodarowanie adekwatnej wielkości przestrzeni a dopiero później nawiązanie współpracy z architektem krajobrazu.

 d02692ad5a5123f041411741967c6126

źródło: pinterest.com

W takich aranżacjach pojawiają się żywopłoty, podobnie jak w stylu włoskim są one detalicznie przycięte tworząc w ten sposób długie kręte aleje sprzyjające relaksacyjnym spacerom. Nawierzchnia na terenie angielskich ogrodów jest zazwyczaj wyłożona kamieniami, chodzi mi tutaj o alejki. Cała reszta pokryta jest przeważnie krótko przyciętymi trawnikami. W angielskich ogrodach często można również spotkać figury, jednak w przeciwieństwie na przykład do stylu włoskiego, są one zazwyczaj ustawione gdzieś w gąszczu dość bujnej roślinności. Warto także wspomnieć o wykorzystaniu takich elementów jak drewniane altany. W nieco nowocześniejszych wersjach angielskich ogrodów pojawiają się również schody z kamienia.

Dodaj komentarz