Dodatkowa praca lub plan oszczędnościowy

Wzrost bezrobocia czy podwyższone stawki podatków negatywnie wpływają na znaczną część społeczeństwa. Problemy finansowe nie pozwalają nawet na chwilę o sobie zapomnieć. Chcąc się ich pozbyć podejmujemy drugą pracę lub wprowadzamy plany oszczędnościowe. Pierwsze rozwiązanie daje nam dodatkowe środki finansowe. Jednak większość osób zatrudnionych na dwa etaty jest wręcz wykończona. Praca pochłania im prawie cały dzień. Nie mają czasu na spotkania z rodzinami czy znajomymi.

oświetlenie

Sposoby oszczędzania pieniędzy

Drugie rozwiązanie zwykle okazuje się korzystniejsze. Co jednak się do niego zalicza? Wśród głównych czynników jest ograniczenie czasu spędzanego przed sprzętem elektronicznym. Zmniejszenie tego o kilka godzin dziennie sprawi, że nasze rachunki za energię elektryczną będą znacznie niższe. Zwykle jest to od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dodatkowym rozwiązaniem jest nowoczesne oświetlenie. Żarówki energooszczędne czy ledowe pobierają kilka razy mniej prądu. To jeszcze bardziej obniży ilość pieniędzy płaconych elektrowni. Warte podkreślenia jest to, że nowoczesne oświetlenie działa stanowczo dłużej. Wymiana poszczególnych żarówek nastąpi nie prędzej niż po kilku latach.
Plany oszczędnościowe dotyczą nie tylko zużywania energii elektrycznej. Porady jakie znajdziemy w książkach czy na stronach internetowych mają związek z dokonywaniem zakupów, transportem, pracą, sprzątaniem mieszkań i wieloma innymi zagadnieniami. Wystarczy zastosować tylko niektóre, by pobyć się problemów finansowych.   

Dodaj komentarz