Instalacja gazowa – sposobem na oszczędzanie pieniędzy

Warsztaty samochodowe montujące instalację gazową przeżywają oblężenie. Mechanicy większość swojego czasu przeznaczają na montaż takiej instalacji. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to? Głównym powodem są ceny jakie zaobserwujemy za każdej stacji benzynowej. Gaz przeciętnie kosztuje 2,85 zł, benzyna 5,8 zł, a olej napędowy 5,75 zł. Osoby, które dużo podróżują dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić część pieniędzy. Im więcej pokonuje się kilometrów, tym koszt takiej instalacji szybciej się zwraca.

piese-logan

Fabryczna instalacja LPG

Widząc takie ceny na stacjach paliw, wielu producentów samochodów rozpoczęło montaż fabrycznych instalacji gazowych. Idąc do salonu samochodowego mamy do wyboru wiele modeli napędzanych gazem. Jednym z nich jest Dacia Logan. Jest to jeden z modeli jaki posiada taką fabryczna instalację gazową. Wymieniliśmy ten samochód nie tylko z tego powodu. Dacia produkuje i sprzedaje samochody w niskiej cenie. Do tego proponuje jeszcze piese Logan, czyli tanie części do tego pojazdu samochodowego.

Dacia z nowym modelem

Pod koniec marca 2012 roku w internecie mogliśmy przeczytać krótki materiał o nowym modelu Dacii. Według opisu ma to być najtańszych samochód wyprodukowany w Europie. Wstępna cena będzie wyniosła 5000 euro. To prostych wyliczeniach, nowy samochód będzie kosztował 20 tysięcy złotych. Ma zostać stworzony na nowej płycie podłogowej. Swoje części będzie miał inne, niż piese Logan. Według producenta ma to być samochód dla całej rodziny i na każdą kieszeń. Wiele osób z niecierpliwością oczekują na dalsze informacje dotyczące tego nowego modelu Dacii.

Dodaj komentarz