Jak umiejętnie rozmieścić roślinność w ogrodzie

Każdy entuzjasta ogrodnictwa z pewnością na bieżąco śledzi wszystkie nowości jakie tylko pojawiają się w tej dziedzinie. Branża projektowania ogrodów zalicza u nas kolejny progres dlatego jest w czym wybierać. Inspiracji można szukać w wielu miejscach, czasami wystarczy przejrzeć kilka ciekawych i popularnych rozwiązań, aby umiejętnie wprowadzić je do własnego ogrodu.

c1b55088ca66d9ce3f667e34975012c9

źródło: pinterest.com

Obserwując najpopularniejsze aranżacje ogrodów zauważyłem, że istnieje wiele ciekawych pomysłów na to w jaki sposób można umiejętnie i atrakcyjnie rozmieścić roślinność. Oczywiście takie elementy jak drewniany wóz czy stara studnia przerobiona na kwietnik są już standardem, do bólu wyeksploatowanym przez polskich ogrodników na przestrzeni ostatnich lat.

 0fb2b5a1f71575f8eac284d805aa218f

źródło: pinterest.com

Ciekawymi rozwiązania jeśli chodzi o rozmieszczenie roślin w ogrodzie są dzisiaj murki wybudowane z kamienia, które mogą pełnić rolę dużych donic. Kolejnym znakomitym pomysłem jest wybudowanie dużego kamiennego murka na przynajmniej półtora metra wysokości, umieszczając sadzonki w szczelinach wypełnionych ziemią pomiędzy kamieniami. Dość znanym i wciąż popularnym rozwiązaniem jest także wydzielenie dla roślin miejsca za pomocą krótkich drewnianych pali wbitych w ziemię. Taka opcja najlepiej się sprawdza w ogrodach utrzymanych w stylu rustykalnym, gdzie mamy do czynienia ze sporą ilością elementów drewnianych. Modne są także długie drewniane donice, które w mojej opinii wpisują się w większość najróżniejszych aranżacji ogrodów.

Dodaj komentarz