Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Wiele osób posiada niewielkie mieszkania w blokach. Często mamy problem, by zmieścić w nich wszystkie potrzebne sprzęty i rzeczy. Nie myślimy już raczej o jakiejś ciekawej aranżacji. Czasem warto jednak poświęcić trochę czasu i zastanowić się jakie rozwiązania zastosować w takim mieszkaniu, by je urządzić. A mamy kilka możliwości.

zabudowy

Jak optycznie powiększyć wnętrza?

Pomieszczenia w małych mieszkaniach powinny być przede wszystkim jasne. Czasem warto spróbować usunąć część ścian i na przykład połączyć salon z kuchnią. To pozwoli uzyskać większą powierzchnię. Ważne jest zapewnienie naturalnego światła – wybierajmy zatem jak największe okna, i nie zasłaniajmy ich zbędnymi roletami czy zasłonami. Starajmy się, by pomieszczenia były jasne – na ściany wybieramy jasne, pastelowa odcienie. Najlepiej żeby w jednym pomieszczeni był to jeden kolor. Można też zdecydować się na jasne panele. I to będzie już połowa sukcesu.

Jakie wyposażenie wybrać?

W takim mieszkaniu ważny jest wybór mebli. Nie chcemy zagracać pomieszczeń wieloma przedmiotami. Dlatego najlepiej jest zamawiać meble robione na wymiar oraz zabudowy. Będą one dopasowane do wymiarów pomieszczeń oraz wyposażone w praktyczne i nowoczesne rozwiązania. Pozwolą zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty, rzeczy i akcesoria, a nie zajmą wiele miejsca. Starajmy się też wnętrza utrzymywać w jednym stylu i nie wykorzystujmy zbyt wielu ozdób. W małych mieszkaniach ważna jest prostota. Dzięki takim zasadom uda się ciekawie zaaranżować wnętrza. 

Dodaj komentarz