Jak wybrać meble

Remont zakończony, wszystkie ściany pomalowane na wybrany kolor – teraz tylko wyposażenie wnętrza. Czyli coś co zajmie nam stosunkowo niewiele czasu ale z pewnością nadwyręży nasz budżet. 

Wydawać się może, że zmieniające się czasy odcisnęły również piętno na aranżacji wnętrz – bo kłopot z małą ilością miejsca nie był kiedyś tak popularny, jak dzisiaj – co znaczy, że kiedyś bardzo ważne wręcz było – posiadanie dużej powierzchni.
Oczywiście w wielkich miastach wolno idzie do przodu rynek pierwotny, a przede wszystkim rozwijają go prywatne firmy, które chcą podzielić swój budynek na jak największą liczbę kwater – aby zgromadzić jak najwyższy dochód.

Podobnie jest oczywiście z budowaniem lokali publicznych przez samorządy, które chcą na jak najmniejszej powierzchni zbudować jak najmniejszy budynek aby potem udostępnić tam pokaźną liczbę mieszkań lokatorskich.
W związku z tymi zmianami rynek nieruchomości, a konkretniej rzecz biorąc – branża budowlana znalazła sposób na zagospodarowanie przestrzeni – czyli meble na wymiar – aby zamieszkała przestrzeń była rozsądnie zagospodarowana – bo przecież posiadamy coraz więcej i trzeba gdzie to wszystko przetrzymywać.
Obrazy na ścianie, jakiekolwiek ozdoby – to już przeszłość – dziś liczy się przestrzeń, zdolna do magazynowania – bo mamy coraz więcej – kurtek, czasopism i wszystkich rzeczy na, które przecież kiedyś nie można było sobie tak łatwo pozwolić.
Wydaje się więc, że występują tutaj proste i zrozumiałe analogie, a jak mówi porzekadło nowe potrzeby rodzą nowe wynalazki – tylko czy faktycznie dobrze przebywa się nam w pomieszczeniach, które stają się niemal magazynami?
Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, a to przez to, że przecież coraz mniej czasu każdy polak spędza w swoim lokum bo jest przejęty tym, aby pracować i zarabiać na rzeczy, które może w nim przetrzymywać.
Warto czy nie warto to z pewnością będzie lepiej, gdy nasze mieszkanie zostanie wyposażone nawet częściowo w meble na wymiar, a chociaż w szafę, która z powodzeniem będzie mogła pomieścić sporą część ubrań.
Najmodniejszym jednak rozwiązaniem wyposażenia meblarskiego jest aranżacja kuchni za pomocą mebli na wymiar, które z milimetrową precyzją wyposażą naszą kuchnię w pojemne szafki i zgrabnie ukryją wszystkie sprzęty, takie jak mikrofalówka.
Jeżeli natomiast chodzi o cenę i konkurencyjność standardowego wyposażania to nie napotkamy tutaj na zbyt wielkich rozbieżności, które dyskwalifikowałyby jedną z propozycji.
Wszystko wydaje się być w dzisiejszych czasach sprawą ceny, ale pamiętajmy jednak o równie ważnej i istotnej kwestii gustu – która sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie tylko czystym i pojemnym magazynem.

Dodaj komentarz