Jak zadbać o swój ogród

Pomysłów na zaaranżowanie ogrodów jest dzisiaj pod dostatkiem. Wystarczy spojrzeć na kilka przykładów, aby znaleźć adekwatną inspirację. Wiadomo, że z różnych przyczyn, zawodowych, czy osobistych, czasami ciężko jest wygospodarować czas na to, aby w końcu zająć się ogrodem, dlatego wiele osób stawia na współpracę ze specjalistami w dziedzinie jaką jest projektowanie ogrodów.

 a1c30f6f3d56298009e2bcc5b39d492f

źródło: pinterest.com

To na jakiego rodzaju projekt ogrodu się ostatecznie zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas, jednak moim zdaniem nie należy podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie. W tym przypadku uważam, że projekt ogrodu powinien korespondować z wyglądem całej posesji stając się jej elementarną częścią.

 6929467e25e11c36ecdded44964b1645

źródło: pinterest.com

Dla fanów nowoczesnych rozwiązań polecam projekty ogrodów utrzymane w nowoczesnej, minimalistycznej estetyce. Wachlarz możliwości jest tutaj naprawdę szeroki ponieważ możemy także wybrać projekt w stylu wiejskim, albo naturalistycznym. Dobór projektu jest ściśle uwarunkowany miejscem, w którym ma powstać ogród. Jeśli jest to na przykład dom na wsi, to idealnym rozwiązaniem będzie oczywiście ogród w stylu wiejskim, szczególnie jeśli nasz dom jest zbudowany z drewna lub drewnianych bali. Pamiętajmy, że ogród powinien być także dobrze funkcjonalnym miejscem, ponieważ to właśnie tam spędzamy wolne chwile z rodziną, dlatego należy dobrać odpowiednie meble ogrodowe. Oczywiście wszystkie z wymienionych przeze mnie czynności możemy wykonać samodzielnie, jednak jeśli chcemy wejść w posiadanie ogrodu zaprojektowanego z niebywałą precyzją to uważam, że niezbędna będzie ingerencja profesjonalistów.

Dodaj komentarz