Jakie meble do jakiego domu?

Budowa domu czy remont mieszkania to trudne wyzwanie zwłaszcza ze względów finansowych. Gdy najważniejsze rzeczy takie jak hydraulika zostaną zrobione, domownicy muszą zdecydować jakie wnętrze chcą stworzyć. Jakie wybrać oświetlenie? Jakie meble? Czy lepsze będą meble stylizowane czy może meble rustykalne?

Meble muszą pasować

Wybór nie jest prosty, nie tylko ze względu na ceny, ale i preferencje. Bogactwo dodatków i stylów jest w dzisiejszych czasach tak wysokie, ale można w sklepie po prostu dostać zawrotów głowy. Wnętrze nie spełnia bowiem funkcji wyłącznie praktycznej, ale i estetyczną, dlatego warto tak je dobrać, by domownicy, ale i goście czyli się dobrze. W doborze mebli czy dodatków może pomóc projektant lub też możemy kierować się intuicją. Czy będziemy działać na zasadzie kontrastów czy też spójności – to już zależy od nas. Niekiedy meble rustykalne dziwnym sposobem pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, zazwyczaj jednak meble stylizowane kojarzą się ze stylem retro, do którego potrzebna jest odpowiednia przestrzeń.

meble

Miejsce do ekspozycji

Gdy mamy małe mieszkanie, nie zagracajmy go. Kolory ścian powinny być jasne, ponieważ zabieg ten optycznie powiększa wnętrze, podobnie jak lustra, które odbijają światło oraz stwarzają iluzje głębi. Meble stylizowane w małym pokoju stracą, ponieważ nie będą odpowiednio wyeksponowane. Lepiej ustawiać je w miejscach przestrzennych i widnych.

Dodaj komentarz