Kanapa zamiast hotelu?

CauchSurfing to idea, która trafiła szczególnie do młodych. Wiadomo – student nie ma za dużo pieniędzy, ale chce podróżować. Hotele w miastach takich jak Paryż, Rzym a nawet Gdynia są drogie. Można jednak znaleźć tani lub nawet darmowy nocleg. Wystarczy zarejestrować się na stronie i napisać, dokąd się wybieramy. Ktoś pewnie odpisze, że może nas przenocować w takim i takim terminie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie poznać fajnych ludzi!

Taniej i milej

Hotele są drogie i formalne – nie możemy raczej przechadzać się po korytarzu w piżamie i zaglądać do lodówki po północy. U kogoś w mieszkaniu możemy jak najbardziej – mamy zapewnioną swobodę i przytulny klimat. Oczywiście mało kto oferuje nam dach nad głową na miesiąc – chodzi o kilka dni. Dzięki temu można zniwelować koszty i pieniądze przeznaczyć na jedzenie czy zwiedzanie fajnych miejsc.

hotele gdynia

Ludzie lubią pomagać

Idea jest bezpieczna – gdy ktoś poda sfałszowane dane, zgłasza się policja. CouchSurfing bazuje na ludzkiej uczciwości. Warto wierzyć w to, że ktoś może nam pomóc dobrowolnie. Chodzi o to, że gdy ktoś pomoże nam, my potem odwdzięczymy się komuś innemu. Nie chodzi o warunki noclegowe takie jak w hotelu – hotel kilku gwiazdkowy proponuje nam oczywiście pokój z łazienką i śniadaniem do łóżka. U kogoś możemy liczyć na kanapę, karimatę czy materac. Takie podróże jednak wspomina się najlepiej.

Dodaj komentarz