Nowoczesne projekty ogrodów

Projektowanie ogrodów oraz cała branża architektury krajobrazu dostarcza wielu rozwiązań i pozwala na stworzenie wyjątkowo atrakcyjnej przestrzeni wokół domu. Podobnie jak w kwestii projektowania wnętrz, również w przypadku projektowania ogrodów możemy się zdecydować na rozwiązania klasyczne uwzględniające sporą ilość roślinności i ogólny przepych, jak również nieco bardziej nowoczesne projekty, w których zieleń jest potraktowana w sposób minimalistyczny.

 460f05683ea33cab5cb8d984a71241d4

źródło: pinterest.com

Nowoczesne projekty ogrodów można spotkać przy obiektach stworzonych w analogiczny sposób, które cechują się praktycznymi, minimalistycznymi rozwiązaniami. W takich miejscach tego typu ogród jest swego rodzaju dopełnieniem całej przestrzeni. Chciałem także zaznaczyć, że zlecając wykonanie projektu firmie zajmującej się podobnymi pracami zawsze otrzymamy porady fachowego architekta krajobrazu oraz osób od lat związanych z tą branżą. Takie porady dotyczą głównie doboru właściwego projektu.

 0b8fd60a1407fca69920da8047af464f

źródło: pinterest.com

Projekty ogrodów w nowoczesnym stylu skupiają się głównie na sporej ilości kamieni, którymi wyłożona jest większość nawierzchni. Roślinność jak wcześniej już wspomniałem jest tutaj ograniczona do minimum. W wielu podobnych projektach często pojawiają się niskie kanciaste murki przed którymi posadzony jest rząd na przykład lawendy oczywiście w symetrycznym porządku. Nie ma tutaj miejsca na jakąś abstrakcyjną, bujną roślinność ponieważ zgodnie z zamysłem wszystko musi sprawiać wrażenie detalicznego, wręcz matematycznego porządku.

Dodaj komentarz