Ogród zaaranżowany w greckim stylu

Moda na coraz bardziej oryginalne ogrodowe aranżacje w naszym kraju rozwija się w zawrotnym tempie. Wystarczy spojrzeć na rozmaite propozycje firm specjalizujących się w projektowaniu ogrodów, aby zauważyć z jak ogromnym wyborem mamy dzisiaj do czynienia w kwestii ogrodowych aranżacji. Możemy się zdecydować, zarówno na styl japoński, jak i styl rustykalny, a nawet aranżację w stylu greckim.

 57b1e47b7768604d2d6dc8c23974c345

źródło: pinterest.com

Przeglądając oferty firm projektujących ogrody moją uwagę zwrócił wyżej wymieniony styl grecki, który w Polsce jest raczej w dalszym ciągu dosyć rzadko spotykany. Jest to oczywiście jedna z wielu ciekawych opcji, jednak według mnie zdecydowanie godna uwagi. Na pierwszy rzut oka taka aranżacja w stylu greckim może się wydawać zbyt wyrafinowana, przez co sprawia wrażenie opcji przeznaczonej tylko i wyłącznie do elit, jednak są to jedynie pozory ponieważ ogród w stylu greckim można stworzyć dosłownie na terenie każdego rodzaju posesji i nie musi to być willa z basenem i kortem tenisowym.

 ac0a4437c9c371ab3cb33bf401ac39df

źródło: pinterest.com

Poczucie bogactwa sprawiają przede wszystkim elementy ozdobne i wszystkie fragmenty ogrodowej architektury. W tym przypadku jest to absolutna podstawa. Głównym atrybutem są kolumny na przykład w stylu korynckim, które dość często są świadomie postarzane tak aby przypominały zabytkową architekturę. Kolejnym ważnym elementem, jaki powinien się pojawić w takim ogrodzie są altany gdzie często ustawiane są greckie figury, które z łatwością można zamówić w hurtowni artykułów dekoracyjnych.

Dodaj komentarz