Podróż przewozami do Holandii motywacją dla dziecka do nauki

Nauka jest kluczem do przyszłości każdego człowieka, problem polega jednak na tym, że dzieci nie zdają sobie z tego sprawy. Głównie dlatego, że przyszłość jest dla nich bardzo oddalona, a więc prawie nie do zdobycia. Wolą zdobywać cele, które nie są tak bardzo oddalone w czasie. Wycieczka przewozami do Holandii może być dla dziecka bardzo atrakcyjną motywacją do nauki, ale pod warunkiem, że dziecko będzie chciało tam jechać.

przewozy do holandii

Rodzicu! Daj realne warunki umowy!

Niewątpliwie rodzic w ten sposób zawiera ze swoim dzieckiem pewnego rodzaju umowę, dzięki której dziecko ma bardziej zmotywować się do nauki. Ważne jest jednak to, aby postawić przed dzieckiem realne warunki, takie które jest wstanie samodzielnie zdobyć. Nie wymagajmy od dwójkowego ucznia, aby zaczął przynosić do domu same piątki. Wystarczą trójki i czwórki. Później będzie można mu podnieść poprzeczkę. Jak się okazuje przewozy do Holandii oraz Hiszpanii cieszą się ogromną popularnością. Co prawda tego typu motywacja jest często przekupstwem, ale jakże skutecznym!

Najważniejsze!

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że nagroda należy się każdemu dziecku, które włożyło ogromny wysiłek w zdobyciu celu. Nawet jeśli nie spełniło warunków umowy, na przykład zamiast czwórek na świadectwie były same trójki, ale oceny poprawiły się z jedynek, a do tego widać było, że dziecko uczyło się zamiast grać na komputerze, to nagroda w postaci podróży przewozami do Holandii czy Hiszpanii dziecku jak najbardziej się należy.

Dodaj komentarz