Popularne style dla domu

Ostatni film Woody'ego Allena nawiązuje do czasów minionych – zarówno lat czterdziestych, jak i belle epoque, która fascynuje bohaterów. Nostalgia za czasami minionymi, które często kojarzą się z inną moralnością, poczuciem smaku i wartościami, o których zapomniano jest obecna chociażby w doborze mebli i stylizacji wntrz.

Powrót do przeszłości?

Nowoczesne wnętrza coraz częściej przeplatane są z meblami w stylów shabby chic. To romantyczny styl, który jest bardzo delikatny. Jasne, wręcz pastelowe kolory są idealne dla dziewczynek, ponieważ wzory po jakie sięga shabby chic to kwiaty, motywy motyli czy natury. To przede wszystkim harmonia i subtelność, która idealnie nadaje się dla dziewczyn, które marzą o romantycznej sypialni, w której będą mogły umieścić białe łóżko z baldachimem i kwiaty. Małe stoliczki, toaletki – to wszystko czyni pokój wysublimowanym.

style

Secesja pełna erotyzmu

Miniona secesja jest stylem, który jest mocniejszy. Dysharmonia i mocne akcenty to cechy, które secesja wypormowała. Nawiązywała do natury, ale raczej jest asymetrcyznej części. Meble secesyjne są wyrafinowane i ładne, jednak ich linia jest płynna, niejednolita. To wszak czasy, kiedy narodził się motyw femme fatale – kobiety wampa. Erotyzm jest obecny w secesji, która kusi zmysłowością. Widoczne to jest w groteskowych kształtach oraz hiperbolach, również tych architektonicznych. Akcenty roślinne nie są już bowiem tak delikatne jak w shabby chic.

Dodaj komentarz