Problematyczna sprzedaż samochodu

Ktoś komu udało się sprzedać samochód na ogół porównywany jest do szczęściarza, który trafił szóstkę w lotka. Tak, tak trudno teraz sprzedać używany samochód. Nie dlatego, że ludzie decydują się na zakup nowych pojazdów prosto z salonów samochodowych. Po prostu panuje ogromny kryzys i każdy oszczędza, a niestety samochód jest ogromną skarbonką która pochłania i pochłania pieniądze. Paliwo, naprawa, wymiana części wyeksploatowanych – to wszystko zabiera pieniądze i każdy po chłodnej kalkulacji odwleka decyzje o zakupie samochodu.

skup aut wrocław

Zbyt chciwi kupujący

Najgorszym motywem panującym wśród kupujących obecnie to chciwość. Każdy ma mało pieniędzy przez kryzys, przez co zainteresowani oglądający pojazd na sprzedaż z reguły doszukują się byle czego i oczekują, że zakupią samochód za połowę wartości, a najlepiej jakbyśmy im dopłacili to się jeszcze zastanowią. Czy nie warto rzucić tego wszystkiego i udać się do firmy typu skup aut, sprzedać za trochę mniej ale mieć pieniądze od zaraz w gotówce?

skup aut wrocław

Skup aut korzystniejszy niż sprzedaż na własną rękę

Kalkulując i przeliczając czas na pieniądze to auto skup jest bardziej opłacalny. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację, że sprzedajemy samochód ile to może teraz potrwać? Ile ogłoszeń trzeba dać, ile zamieścić w internecie? Na pewno nie potrwa to miesiąc, dwa. Przy odrobinie szczęścia może uda się go sprzedać po czterech miesiącach, a ile przy tym użerania się z interesantami. Dlatego lepiej po prostu udać się z samochodem do skupu aut i po prostu wycenić – sprzedać.

Dodaj komentarz