Przez okno do mieszkania

Dom powinien być miejscem, gdzie każdy czuje się bezpiecznie. Okazuje się jednak, że Polacy bardzo często sami prowokują złodzieja do tego, aby włamał się do ich domu. Najczęściej dostają się dzięki niedomkniętym lub nieodpowiednim oknom. Dlatego warto w czasie remontu rozważyć wymianę okien na okna antywłamaniowe. Dzięki temu wszyscy domownicy będą czuć się znacznie bezpieczniej.

okna bydgoszcz

Jak uniknąć włamania?

Większość Polaków niestety nieświadomie pomaga złodziejom w dostaniu się do ich mieszkania. Dlatego warto czasem wcielić się w samego złodzieja i pochować wszelkie przedmioty, które przydadzą się mu do włamania. Z podwórka warto usunąć wszelkiego rodzaju rzeczy, które posłużyć mogą do wybicia okna. Najlepiej schować je do komórki czy innego pomieszczenia, w którym składuje się podobne przedmioty. Bardzo istotnym staje się również usunięcie rzeczy, które ułatwiają wspięcie się na parapet czy na wyższe piętro. Nie warto takich rzeczy przetrzymywać na wolnej przestrzeni. Lepiej, aby znajdowały się w specjalnie przeznaczonych do tego pomieszczeniach, które dodatkowo są pod kluczem.

Statystyki

Okazuje się, że złodziej najczęściej dostaje się do środka za pomocą okien, które często nie są zamknięte. Rzadko dochodzi do zbicia szyby, ponieważ złodziej nie chce narobić zbyt dużego hałasu. Polacy często przez nieuwagę pomagają złodziejom dostać się do środka, ponieważ nie sądzą, że przedmioty, które stoją na podwórzu mogą posłużyć złodziejowi do włamania.

Dodaj komentarz