Sailor Moon ciągle żywa!?

Bajki zawsze podobały się dzieciom, które najczęściej są zauroczone magicznym światem, w którym znajdują się postacie z bajki. Trzeba jednak dodać również to, że i dorośli często interesują się bajkami czy anime. Przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowe.
Jedną z takich seriali animowanych stał się cykl „Czarodziejki z księżyca”, którą można również rozpoznać pod nazwą „Sailor Moon”. Ta niezwykła opowieść nie tylko pokazuje świat pełen magii oraz czarów, ale również wzrusza i przedstawia codzienne problemy nastolatków. „Czarodziejka z księżyca” jest wyjątkową animacją również dlatego, że jako pierwsza odniosła tak duży sukces na arenie międzynarodowej. Transmitowano ją w ponad 100 krajach na świecie. Ta ogromna liczba doprowadziła do tego, że moda na czarodziejkę nie przemija, a co jakiś czas powstają kolejne serialne anime, które mocno opierają się na „Sailor Moon”.

czarodziejka z księżyca

fot.http://brokensilhouette77.deviantart.com

Zawartość

„Czarodziejka z księżyca” jest zwykłą dziewczyną, która nie wyróżnia się niczym innym, niż swoim charakterem, wrażliwością i emocjonalnością. Bohaterką jest Bany, nazywana również Usagi. Jest przodowniczką w drużynie czarodziejek oraz prawdopodobnie jedyną osobą na ziemi, która posiada czyste serce.
Historia głównej bohaterki wiąże się nie tylko z obroną świata, ale również z przeszłością, która mówi jej o tym, kim jest naprawdę. Dawno temu była księżniczką w księżycowym królestwie. Atak nieprzyjaciela sprawił, że umarła, nie chcąc rozstać się z ukochanym. Jej matka postanowiła za pomocą magicznego kryształu wskrzeszyć wszystkich mieszkańców księżyca i przenieść ich na Ziemię, gdzie mają prowadzić nowe, szczęśliwe życie. Z czasem Bany dowiaduje się, że jest też nowym wcieleniem księżniczki Sereniti, która musi razem z innymi czarodziejkami i Mamoru stać na straży świata, a nawet galaktyki.

Dodaj komentarz