Skoda – czesko-niemiecki substytut VW

Polskie przekonanie o wysokiej jakości praktycznie wszystkiego jest pozostałością po latach PRL-u, kiedy mając dostęp do zachodnich produktów można było bez problemu zauważyć różnicę w jakości. Obecne marki w niewielkim stopniu różnią się pomiędzy sobą w niezawodności. Kupując teoretycznie uznawaną za niezawodną Skodę, możemy mieć ciągłe problemy z autem, a kupując Alfa Romeo może się okazać, że przez wiele lat nic się nie stanie.

Skoda

źródło: http://www.autospecifications.org

Opinia o Skodzie

Marka ta ma swe korzenie oczywiście w Czechach, były to wschodnie auta produkowane według wschodnich technologii. Mimo wszystko sprawowały się dość dobrze. Grupa Volkswagen wykupiła Skodę i od tego czasu auta te nagle stały się postrzegane jako niemieckie samochody pod względem technologii. Niezawodność znana w VW, Audi czy Mercedesie została automatycznie przypisana czeskim autom Skody. Ciekawostką jest fakt, że Grupa VW chciała przed Skodą kupić polskie zakłady FSO, jednak protesty pracowników uniemożliwiły przejęcie zakładów przez niemieckiego potentata. Gdyby nie chciwość związkowców prawdopodobnie to FSO były by jednymi z popularniejszych aut w europie, nie Skoda.

Niska cena wysoka jakość

Grupa Volkswagen chcąc zdobyć dzięki Skodzie jak największą część rynku zdecydowała się kierować te auta do osób średniozamożnych. Kupując więc Skodę otrzymujemy auto wykonane dzięki niemieckim technologiom znanym z VW i Audi, a przy tym płacimy mniej niż za pojazdy wymienionych marek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Skoda mimo wszystko z czasem zwiększa ceny swych aut, niebezpiecznie zbliżając się do poziomu Volkswagenowi oraz Audi. Przykładem mogą być części do tych aut, które są produkowane w taki sposób, aby pasowały do Skody.

Dodaj komentarz