Sposoby na optyczne powiększanie mieszkania

O czym trzeba pamiętać urządzając wnętrze w mieszkaniu? Głównym problemem mieszkania w bloku jest fakt, iż mamy ograniczony metraż. Brak przestrzeni daje się we znaki i utrudnia umeblowanie. Aby mieszkanie wyglądało dobrze, warto zastosować parę trików.

Nie zasłaniaj okna!

Przede wszystkim małego mieszkania nie wolno zagracać. Zdecydowanie złym pomysłem będzie również obniżanie sufitu. Im mniejsze okna – tym gorzej. Pomieszczenia wydają się bowiem większe, gdy są jasne. Warto więc zainwestować w fajne oświetlenie – zarówno górne, jak i boczne, które pozwoli stworzyć unikatowy klimat. Okna zasłonięte ciężkimi zasłonami również nie pasują do małego pokoju -nie tylko zredukujemy niepotrzebnie ilość światła, jak i zabierzemy metraż. Lepiej jest wybrać żaluzje czy rolety, które można zwinąć.

okna bydgoszcz

Stosuj jasne barwy

W małym pomieszczeniach lustra mogą spowodować, iż światło będzie się odbijało, tym samym stwarzając wrażenie, iż pokój jest większy niż w rzeczywistości. Jasne kolory ścian będą zdecydowanie lepszym wyborem niż ciemne, smutne barwy, które optycznie pomniejszają każde wnętrze. Gdy okna są małe – lepiej jest stosować barwy takie jak biel, żółć czy kremowy. Są one neutralne, przytulne i nie czynią pokoju klaustrofobicznym. Aby mieszkało się wygodnie, można wybrać funkcjonalne meble na wymiar, które pozwolą wykorzystać każdy kąt i wnęki, z którym zazwyczaj nie wiemy co zrobić. Liczne schowki, pawlacze, szafy wnękowe pozwolą schować sprzęty, a pokój tym samym wyda się bardziej uporządkowany.

Dodaj komentarz