Wykorzystanie kamienia w ogrodzie

Aby stworzyć atrakcyjnie prezentujący się ogród trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Oczywiści w grę wchodzą najróżniejsze odmiany roślinności oraz wykorzystanie w różny sposób na przykład kamienia. Współczesne aranżację ogrodowe coraz częściej wykorzystują kamień na kilka różnych ciekawych sposobów.

 0b8fd60a1407fca69920da8047af464f

źródło: pinterest.com

Najczęściej kamień służy do budowy wszelkiego rodzaju murków, które podtrzymują masy ziemne (z takich rozwiązań korzysta się głównie w przypadku ogrodów stworzonych na pochyłych terenach), jak również do zwykłej dekoracji. Kamienne murki sprawdzają się w wielu aranżacjach ponieważ kamień pod względem estetycznym zawsze doskonale łączy się roślinnością. Murki z kamienia często służą właśnie jako dodatkowe miejsce, w którym pojawia się roślinność. Takie elementy kamienie są również często wykorzystywane do utwardzenia nawierzchni, w tym przypadku jest zazwyczaj żwir tworzący ogrodowe alejki.

 3b100e1324ec9f89648ce5b7914298e8

źródło: pinterest.com

Inną ciekawą opcją na wykorzystanie kamienia w ogrodzie, moim zdaniem są wysokie murki pokryte niemal w całości roślinnością. Niezwykle ważną sprawą jest dobór kamieni do budowy takiego elementu. Aby nie odbiegał on zbytnio od charakterystyki miejscowego krajobrazu. Wykorzystane kamienie powinny być takie same lub przynajmniej podobne do tych które znajdują się w naszej okolicy. Do takich murków wybiera się przeważnie odporne na brak wilgoci odmiany roślin. Aby osiągnąć taki efekt wizualny należy wypełnić szczeliny murku ziemią i umieścić w niej sadzonki z czym każdy z nas z pewnością sobie poradzi.

Dodaj komentarz