Wykorzystanie kostki brukowej w ogrodzie

Planując samodzielną aranżację ogrodu trzeba zachować szczególną ostrożność przy doborze poszczególnych elementów. Myślę, że wystarczy pomieszczać kilka równych estetyk, aby popaść w nieudolny eklektyzm, dlatego w przypadku znikomej wiedzy na podobne tematy polecam zwrócić się o pomoc do firmy projektującej ogrody. Przy samodzielnym tworzeniu własnego ogrodu istnieją pewne wyzwania, którym wielu z nas z pewnością nie podoła, mam tutaj na myśli na przykład układanie kostki brukowej, którym przeważnie zajmują się specjalnie wynajęci do tej pracy fachowcy, posiadający odpowiednią wiedzę oraz sprzęt.

 ac82df52b92b21eadf450348b31affa0

źródło: pinterest.com

Kostka brukowa w ogrodzie zazwyczaj służy bardziej w kwestiach estetycznych i jest dobierana zgodnie z całym zamysłem na projekt danego ogrodu. Oczywiście kostka brukowa spełnia w takim ogrodzie również swoją podstawową funkcję a więc utwardzenie nawierzchni ponieważ przy użyciu tego typu materiałów budowane są ścieżki ogrodowe.

 079fa66e35ac0dc004114f34d482a09b

źródło: pinterest.com

Niezwykle istotny według mnie jest dobór właściwego koloru i właściwych wzorów kostki brukowej. Oczywiście współpracując z fachowcami od projektowania ogrodów nie będziemy musieli się przejmować podobnymi kwestiami, jednak jeśli wykonujemy wszystko na własną rękę to polecam zapoznać się z kilkom galeriami zdjęć prezentujących przykładowe projekty ogrodów z wykorzystaniem kostki brukowej co może stanowić w tym przypadku idealną inspirację do własnego unikalnego pomysłu na samodzielne stworzenie zjawiskowo prezentującego się ogrodu.

Dodaj komentarz